Fotogalerie

Marseille, Provence, France {22.6.2013}

23. července 2013 v 18:53 | Coco
loading
Jako mě ostatní místa uchvátila, v Marseille tomu tak nebylo. Nevím proč, ale to město na mě působilo jako jedno velké sídliště, skladiště, zkrátka betonová plocha přeplněná lidmi, loděmi a domy. Až na to nádherné moře, které se táhne podél celého města a pár unikátních staveb, mě tam nic nezaujalo a asi ani netoužím po tom, vrátit se tam. Možná to zavinilo už to vřelé přivítání dopravní zácpou a šutrem, který po nás hodila nějaká černá huba. (Mám ráda černochy, ale co je moc... :)).
Jinak právě zde se natáčelo TAXI :)
loading

Cassis, Provence, France {22.6.2013}

11. července 2013 v 21:42 | Coco
loading
Cassis je městečko ležící poblíž oblasti Les Calanques. Jedná se o turistické přístavní městečko s malebnou architekturou a drahými restauracemi na pobřeží. Najdeme ho asi 20 km východně od Marseille (o tom zase v dalším článku).
loading

Les Calanques, Provence, France {22.6.2013}

10. července 2013 v 10:03 | Coco
A je tu pokračování galerie z mého školního výletu :). Hurá do prohlížení fotek, bylo to přímo fascinující - až na to lezení přes skály, které vidíte na fotografiích.
loading
Co to vlastně Les Calanques - česky Kalanky - jsou? Jsou to v podstatě fjordy, úzké, strmé zálivy zařezávající se hluboko do pobřeží. My jsme byli na Calanque d'en vau, což jsou hned dvě první fotografie. Jinak na výlet jsme se vydali z přímořského městečka Cassis, - fotografie zas někdy příště :) - které bylo také nádherné. Jinak se tam dá dostat taky z druhé strany z městečka, na jehož název si za boha nevzpomenu :D. Enjoy! ♥
loading

Cannes {21.6.2013}

4. července 2013 v 9:36 | Coco
A je tu další díl fotogalerie z Francie! Tentokrát už se podíváme do jižní Francie a Provence (Francouzská riviéra).
loading
Cannes - město filmových festivalů. Zdrželi jsme se opravdu chvilinku kvůli dopravním zácpám :(. Moc jsem z toho neměla.
loading

Monaco a Monte-Carlo {21.6.2013}

26. června 2013 v 12:50 | Coco
Ahoj, tak jsem se vám vrátila. Sice už včera, ale měla jsem napilno, takže se omlouvám za neaktivitu! Snad jste se tu měly krásně :). Fotky vám sem dám po dílech - alias každé město bude zvlášť. Můžeme začít? :)
loading
První den našeho víletu po Francouzské riviéře, jsme se vydali do Monackého knížectví (Principauté de Monaco), alias Monaka.
Monaco: stát ležící na středomořském pobřeží francouzské riviery - Azurového pobřeží. Je to druhý nejmenší stát na světě a současně země s druhou největší hustotou osídlení. Jeho jediným sousedem je Francie. Hlavní město Monako je městský stát. Skládá se pouze z jediného města, které je zároveň hlavním a i vedlejším. Dělí se na 4 obvody: Monaco-Ville, Monte Carlo, La Condamine, Fontvieille. Prakticky celé území státu je zastavěno, cena půdy je v Monaku velmi vysoká.
loading

Instituto Cervantes & Židovská Praha

9. května 2013 v 17:12 | Coco
loading
Dlouho jsem nepsala žádné články o sobě a dochází mi, že prakticky nevíte nic o mém životě. Ano, jsem pouze "anonymní" blogerka, ale zároveň mi záleží na každé z vás. Na každém komentáři - ať už je kladný nebo záporný! :) A tak dnes přidávám svůj cestopisný (zas tak často necestuju :D) článek.

V úterý jsme se se školou vypravili do Prahy. Výlet septimy a pár nás "černých pasažerů". Rozdělili jsme se na dvě poloviny a já se svou jsem se vydala do Institutu Cervantes a odpoledne poté celá třída do Židovské Prahy. Zajímá-li vás, klikněte si na jejich webové stránky.

A teď už k výletu. Až na brzké strávání to bylo skvělé, ačkoli nás to chvilkami nudilo.

Podzim II.

9. března 2013 v 13:00 | Coco
Další mé fotky - tentokrát z libereckého Ještědu. Podzimní výlet :)
loading
© Cocoart.blog.cz

Podzimní čas

8. března 2013 v 21:14 | Coco
Jednou takhle při cestě na trénink :) Podzim.
loading
© Cocoart.blog.cz

Vzpomínky na léto III. - Brodarica, Šibenik

5. března 2013 v 12:40 | Coco
Tak a jako poslední sérii fotek z letní dovolené přidávám fotky z Brodaricy, kde jsme byli ubytovaní, a Šibeniku, kam jsme jeli 2x na výlet. :) Mají tam náádherné nákupní centrum, ale málo obchodů - spíš New Yorker, H&M, Levi's a tím to asi končí, ale designově dokonalé :D
V Šibeniku je letiště, takže neustále vidíte prolétat letadla - a to pekelně nízko! :D U pobřeží je spousta restauraček, které jsou poměrně drahé, ale jsou tam i levnější. Mají wi-fi,...
U pobřeží kotví soukromé jachty a nahoře na kopci se rozkládá staré město s hradbami a sítí domečků. Nádherný tam je hřbitov, který najdeme opravdu až nahoře a je z něj výhled všude. Především to mají krásně udržované a pečují o to.
loading

Leden pod bílou pokrývkou

2. března 2013 v 13:00 | Coco
Letos nebylo moc sněhu, že? :/ A proto jsem zastihla jeden krásný lednový den se sněhem na památku! ♥ Miluju zimu, ale musím uznat, že jak to začíná všechno tát a je tu takový ten "závan" jara, už se na něj nemohu dočkat! A stejně tak na léto! :)
loading
 
 

Reklama