Články

GYMNÁZIUM - Studium a život středoškoláka

27. dubna 2013 v 10:00 | Coco
STUDIUM NA GYMNÁZIU

Tento článek věnuji především slečnám, které uvažují o studiu na gymnáziu. Rozhodla jsem se pro jeho psaní na základě dvou podnětů - slečny, které se mě ptaly na studium a poté jeden článek, ve kterém autorka psala značně pouze o negativech a stresu.
Na začátek bych vás upozornila na fakt, že jsem stále studentkou gymnázia, tudíž jsem se ještě neúčastnila maturity a nemám zkušenost s vysokou školou, abych mohla porovnávat a usuzovat, co je dobré v budoucnu a co ne.

7 divů světa

17. dubna 2013 v 7:03 | Coco
Jedná se o žebříček starověkých staveb v oblasti Středozemního moře a na Středním východě. A kdo vlastně něco takového vymyslel? Historie nepřesně uvádí jméno řeckého spisovatele Filóna Byzantského žijícího snad ve 2. nebo 3. století n. l. Napsal krátký spisek O sedmi divech světa, ve kterém sestavil seznam staveb, které považoval za zcela unikátní. Tento seznam se však od toho dnešního poněkud lišil (obsahoval babylonské hradby místo rhódského Kolosu). Navíc se část spisu nedochovala.

1. EGYPTSKÉ PYRAMIDY (2550 př.n.l.) - Egypťané
Soubor:All Gizah Pyramids.jpg

Komplimenty

27. února 2013 v 19:44 | Coco
loading

Přijímání komplimentů je dnes poměrně velký problém převážně u mladých žen. Je to v podstatě nedůležitá maličkost, která však může odradit spoustu mužů - pokud se neudělá správně.

Zní to možná přinejmenším hloupě, ale ve skutečnosti každá víme, jak moc pravdivý tento výrok je.

Odmítání komplimentů se totiž dá snadno přiřadit k malému sebevědomí - tedy k tomu, že o sobě žena nemá vysoké mínění. Proč by se muži měli snažit o dívku, která řekne "Jsem hnusná?".

Významná data I. - 25.2.1948: Nástup totality

25. února 2013 v 17:26 | Coco
Pětadvacátý únor 1948. To je den, kdy nad Československem zavládla silná ruka komunistické totality. Na Václavském náměstí tehdy začal Klement Gottwald svůj projev. Tímto projevem se Československo stalo na 41 let součástí komunismu.
Právě skončila druhá světová válka a občané za ideály považovali levicové komunisty. Nikomu nedocházelo, že tito lidé mají na Československo spadeno už dlouho. Je to důvod, proč šlo vše tak hladce?
Odpor nekladl ani prezident Beneš. Po podrazu od Německa se soustředí na Sovětský svaz, kterému věří.
Sám Beneš zakázal pravicovou stranu. Tudíž vyhrávají levicoví komunisté v čele s Gottwaldem.
Stalin radikálně zamítá přijatí Marshallova plánu, který měl pomoci Evropě po druhé světové válce nejen v hospodářské sféře.
Komunisté začínají obsazovat všechny složky republiky a stanovují své podmínky.

Pohledy z Postcrossingu :)

13. února 2013 v 18:13 | Coco
Před měsícem jsem přidávala článek Postcrossing snadno a rychle a slíbila jsem vám obrázky pohlednic, které mi přišly. Náhodou jsem si na ně vzpomněla - a tady jsou :)
Rusko - Kanada - Taiwan - Polsko
loading

A tady jsou známky Rusko - Polsko - Kanada - Taiwan :)
loading

Co vám budu vykládat, někdo na to má spíše negativní názor, ale mě osobně potěšilo, když mi ty pohlednice přišly! ;)

The Beauty Department, aneb Denní dávka krásy

11. února 2013 v 18:12 | Coco
Tak si říkám, že jsem sem dlouho nepřidala ukázku na mé oblíbené stránky. Tady je. Omrkněte stránku zvanou The Beauty Department: Your Daily Dose of Pretty! :) Najdete tady všechny možné návody na nehty, rtěnky, oční stíny, řasy, vlasy... Zkrtátka se musíte podívat sami, abyste věděli, o co přicházíte. Jednou za čas tam zajdu a nemohu si to vynachválit, protože vždycky narazím na něco užitečného. Jsou to i jednoduché rady, které by vás třeba nenapadly. A nebo objevím třeba účes na ples, který zvládnu sama. Je to skvělá možnost hledání nápadů a inspirací.
Ačkoliv se to někomu může jevit naivní, pošahané, barbie, a já nevím co všechno, opak je pravdou, a když potřebujete s něčím honem rychle pomoci, tak je tu tato stránka pro vás. Skvělé tipy pro Halloweena (znám lidi i u nás, kteří tento svátek slaví ;)) a nebo na karneval. Zkrátka kamkoliv.

Vaše Coco :*

Votočvohoz - zapojte se do světa módy a stylu za pár kaček!

16. ledna 2013 v 21:23 | Coco
Tak jsem se rozhodla, že bych možná mohla napsat jakousi "radu" nebo "směrovačku" na další skvělou stránku! Každá česká dívka ji určitě zná! :) Ale kdyby ne... tak tady to máte. Ona stránka se nazývá Votočvohoz a já osobně si ji nemohu vynachválit. Dá se tam nakoupit poctivě a především levně.
Doporučuji nakupovat od slečen, které mají hodně pozitivní hodnocení a nebo jsou zaregistrovány v ID. Čímž mají potvrzenou identitu.
Já jsem si koupila nádherné šatky z Tally Weijl za nádherných 200 Kč. A to jen kvůli tomu, že je slečna na sobě měla pouze dvakrát. Šaty v Tally stojí normálně okolo 500-1000 Kč, takže má cena 237 i s poštovným byla zkrátka skvělá.
Sama se snažím prodat věnečkové šaty, protože už je asi znovu neunosím :D
No každopádně pokud hledáte hezké levné oblečení, stačí kliknout zde. Občas bych asi mělaa apochybnosti ohledně velikosti, ale mé šaty sedly přesně! A jsou dokonalé :)
Jediné, co bych si asi nekoupila, jsou boty. Ale záleží na situaci.


Hezký zbytek dne přeje Coco.

Postcrossing snadno a rychle, alias zapojte se taky! :)

9. ledna 2013 v 19:30 | Coco
Postcrossing
Už jste o této geniální stránce slyšeli? Ne? Tak se koukejte učit a přidat, protože takovou radost jako právě tato internetová stránka, vám snad neudělá sebedražší věc! ;) Je mi jasné, že tady dělám reklamu, ale o tomhle prostě musíte vědět. Kdo ví, o čem mluvím, tak mu to musí být jasné! J

O čem to vše je?
Přeci o poznávání nových zemí, kultur, lidí. Můžete někomu udělat neskutečnou radost prkotinou, jako je stará dobrá obyčejná pohlednice. Miliony lidí tuto stránku používají - a tak jsem začala také. A výsledek je vidět hned. Zpočátku jsem samozřejmě pořádně nevěděla, o co jde a jak to funguje, ale když jsem si dohledala informace a začala na Postcrossingu fungovat, vše jsem zjistila.
Není to nic jiného, než poznávání lidí a kultur. Můžete si o sobě zadat své údaje, a co chcete, aby vám lidé psali a posílali. Popřípadě můžete zadat speciální požadavek, jak by měla pohlednice vypadat, ale o tom až v dalším bodě.
Nehoráznou výhodu mají lidé, kteří sbírají pohlednice, nebo známky. Do rukou se Vám dostanou známky z jakýchkoliv koutů světa ;).

 
 

Reklama