Září 2013

You're here for me

18. září 2013 v 16:50 | Coco
Tak jsem se nudila, až jsem vykutila svoje "veledílo", teď přepisuju První světovou válku a večír pádím na brigádu, takže opět nestíhám nic přidávat!! MOC SE OMLOUVÁM!! :)

Všeobecné znalosti za 6 vteřin - XVI. díl

14. září 2013 v 13:01 | Coco |  Všeobecné znalosti za 6 vteřin

PROSÍM HLASUJTE PRO MĚ ZDE - 43. COCO

....................................
loading
091. Numerologie - nauka o mincích (pomocné vědy historické).
092. 13. 9. - Mezinárodní den čokolády
093. 21. 9. - Mezinárodní den míru
094. Coco Chanel - vlastním jménem Gabrielle Chanel byla francouzská módní návrhářka. Se svou haute couture udávala Coco Chanel od poloviny 20. století tón světovému módnímu průmyslu.
095. Hlasivka - je zúžená oblast hrtanu umožňující vznik hlasu. Samotné hlasivky pak tvoří párový hlasivkový sval, hlasivkový vaz a slizniční hlasivková řasa, napjaté mezi konvicovitou a štítnou chrupavkou. Vzduch, který při výdechu prochází hlasivkovou štěrbinou, může rozechvívat napjaté hlasivkové řasy, čímž vzniká hlas.
096. 26. 9. 1212 - Fridrich II. vydal v Basileji Zlatou bulu sicilskou Přemyslu Otakaru I. Jednalo se o svazek tří listin, který hovořil o dědičnosti královského titulu.

Refresh blogu * měsíc devátý

13. září 2013 v 21:55 | Coco
loading
Lidi, lidi, bylo toho hrozně moc! Naposledy jsem vám psala, že mám přítele a v neděli už jsme spolu měsíc. To to ale sakra letí a já se moc omlouvám za svou nepřítomnost. Absolutně jsem nestíhala - ať už kvůli brigádě, všemožným výletům, začátku školy nebo kvůli lenosti a tomu, že jsem si chtěla aspoň chvíli odpočinout. Upřímně? Že bych omezila počítač - to asi ne. Byla jsem dost na FB a nejradši bych si za to nafackovala.
Přihlásila jsem se do projektu Literas a konečně musím začít - absolutně jsem nestáhala.
Tentokrát už se snad opravdu vracím s pevnou vírou ve vás i v sebe!! :)

Všeobecné znalosti za 6 vteřin - XV. díl

4. září 2013 v 17:57 | Coco |  Všeobecné znalosti za 6 vteřin
loading
085Stanné právo - Mimořádné opatření státní moci v oblasti trestního práva, kdy se ve výjimečných případech (válka, občanské nepokoje, živelní pohroma) omezí některá občanská práva s cílem odstrašit od páchání některých zločinů, které jsou za dané situace vysoce společensky nebezpečné a které se ve významné míře rozmáhají. Tohoto odstrašujícího účinku se dosahuje urychleným a zjednodušeným procesem trestního řízení a výrazně zpřísněnými tresty, zpravidla trestem smrti.
086Jack Churchill - Byl britský voják, který se 2. SV. V. probojoval s lukem a skotským mečem. Je znám pro svůj výrok: "Každý úředník, který jde do akce bez meče, je nesprávně vyzbrojen.".
087Impresionismus - Vznikl ve Francii koncem 19. Století. Latinsky impressio. Klade důraz na zobrazení dojmu určité situace - tvořeno rychle v popudu situací. První impresionistické dílo: Claude Monet - "Imprese, východ slunce." Obraz je vystaven ve Francii od roku 1874.
Soubor:Claude Monet, Impression, soleil levant, 1872.jpg
088Sofoklovy spisy - žádné přeci nenapsal! :)
089Predestinace - Víra v předurčení osudu člověka, která poháněla lidi k pracovitosti.
090MMF - Mezinárodní měnový fond je organizace přidružená k OSN. Klade za cíl usnadňovat mezinárodní měnovou spolupráci, podporovat stabilitu směnných kurzů a prostřednictvím půjček podporovat státy, jež zažívají hospodářské potíže. Byl založen v červenci 1944 a má v současnosti 187 členských států, sídlo má ve Washingtonu D. C.