Červenec 2013

Manželka na druhou {2/2}

30. července 2013 v 8:00 | Coco |  Jednodílné
loading
"Joshi?" Vyděšeně sleduje zadýchaného manžela s kufrem v ruce.
"Můžeš mi vysvětlit, o co tu jde?" Vydává ze sebe Josh mezi prudkými nádechy a výdechy.
"Jak víš, kde jsem?"
"Z tvé práce mě nasměrovali do tvého hotelu a tam mi bylo oznámeno, že jsi tady. Potkal jsem Macy, tvou kolegyni." Odvětí suše, vlasy mu trčí do všech stran a udýchaně se je snaží narovnat na správné místo. Když jej Louisa v duchu poměří s Paulem, není zdaleka tak atraktivní, ani bohatý; přes to však k němu cítí cosi… podivného.
"Ach tak," vyhrkne Louisa zmítající se ve smíšených pocitech. Co teď? Paul v jejích očích zachytí paniku. Ví, že by je měl nechat, aby si vše vyříkali, ale nedokáže ji opustit. Musí jí pomoct zbavit se Joshe.
"Co kdybychom si v klidu promluvili stranou?" Pohodí ledabyle k hotelu naproti kavárně.
"Prosím," zadívá se mu upřeně do očí Louisa, zatímco po očku sleduje Joshovu reakci.

Manželka na druhou {1/2}

26. července 2013 v 12:49 | Coco |  Jednodílné
Je tu nová dvoudílná povídka! :) Čtěte, zaltíčka. Moc se omlouvám, že tu ted nejsem, ale jsem stále v práci (brigáda), tak aspon budu mít penízky :). Užívejte léta ♥, ozvu se v pondělí.
loading
Louisa leží na rozestlané posteli v luxusním hotelovém apartmá, přes obnažená záda jí skrze špatně zatažené závěsy dopadá na záda pruh ranního slunce a odhaluje tak světlounkou jizvu táhnoucí se podél páteře. Paul ji uchváceně sleduje a špičkou prstu přejíždí po jejích saténově hebkých záhybech. Neví, jak dlouho a od čeho ji tam má. Posledních několik let ji neviděl.
Louisa spokojeně zavrní, a aniž by se probudila, přikryje se tenkým bílým prostěradlem. Paul s lehkým úsměvem na rtech roztáhne sněhově bílé závěsy ladící s interiérem pokoje a odebere se do kuchyně, aby přichystal pomerančový džus a něco k snědku.

Marseille, Provence, France {22.6.2013}

23. července 2013 v 18:53 | Coco |  Fotogalerie
loading
Jako mě ostatní místa uchvátila, v Marseille tomu tak nebylo. Nevím proč, ale to město na mě působilo jako jedno velké sídliště, skladiště, zkrátka betonová plocha přeplněná lidmi, loděmi a domy. Až na to nádherné moře, které se táhne podél celého města a pár unikátních staveb, mě tam nic nezaujalo a asi ani netoužím po tom, vrátit se tam. Možná to zavinilo už to vřelé přivítání dopravní zácpou a šutrem, který po nás hodila nějaká černá huba. (Mám ráda černochy, ale co je moc... :)).
Jinak právě zde se natáčelo TAXI :)
loading

Všeobecné znalosti za 6 vteřin - XII. díl

22. července 2013 v 13:21 | Coco |  Všeobecné znalosti za 6 vteřin
Tak jsem si říkala, že dám od tohoto projektu chvilku pauzu, aby vás neomrzel, až jsem na něj dočista zapomněla, za což se hluboce omlouvám. Snad se vám v pořadí již 12. díl bude líbit. :)
loading
069. 1830 - Červencová revoluce v Paříži → Bourboni v čele s Karlem X. usilovali o absolutistickou monarchii → Karel X. svržen, na jeho místo dosazen Ludvík Filip II. = dochází ke vzniku konstituční monarchie
070. Spolek "Mladá Itálie" - v roce 1830 vytvořený Giuseppem Macinim, snaží se o sjednocení a osvobození Itálie, ale zatím se to nepovedlo
071. Holocaust - systematické a státem provozované pronásledování a hromadné vyvražďování Židů prováděné nacistickým Německem a jeho spojenci v době 2. Sv. v.
072. Elie Wiesel - autor termínu Holocaust, nositel Nobelovy ceny míru, který jej poprvé použil ve svém románu Noc. Židé preferují bilbický výraz šoa. Hebrejsky to znamená zničení, záhuba, zmar.
073. Čufty - "kuličky, válečky" z mletého masa, které můžeme dát například do rajské omáčky. ŇAMKA!
074.Taverna - označení pro hostinec, hospodu, krčmu.

Děti boháčů {4. kapitola ~ Vyjednávání}

19. července 2013 v 14:00 | Coco |  Děti boháčů
loading
loading
"Pšt," zarazil ji Victor vprostřed slova, když nadávala šeptem jako vzteklá. Ashlee k němu tázavě vzhlédla, načež kroky uslyšela také. Pod dveřmi zahlédli stín procházející osoby. Venku ještě nebyla tak docela tma.
"Uf," hekla Ashlee.
"Nesmíme nalákat jejich pozornost. Několik dní budeme v klidu a pak frnkneme, věř mi," usmál se na ni. Náhle cítil impulzivní nutkání chránit ji. "Bude to v pořádku," pohladil ji po tváři.
"Něco mi na tom všem nesedí," svěřila se Ashlee. Victor moc dobře věděl, o čem mluví.
"Já vím, mně taky ne."

{Day 5&6th} 30 Things about myself

19. července 2013 v 12:00 | Coco |  Na téma...
loading
Nikdy jsem nepřemýšlela o sebevraždě, maximálně jsem o tom přemýšlela obecně, ale ne kvůli sobě. Proto na toto téma nehodlám dlouze odpovídat. Raději se vrhnu na 30 věcí o sobě :)

1. Jsem přírodní bruneta, ale mám blond melíry - líbí se mi to na mně mnohem víc, ale nikdy bych si nedala barvu.
2. Miluju flirtování, ale nikdy nedělám diskolíbačky.
3. Je mi sedmnáct let.
4. Narodila jsem se hodinu po našich Vánocích. (25.12.)
5. Hudba je můj život, avšak někdy nemám náladu na to poslouchat písničky a raději si sama zazpívám :).
6. Za poslední 4 roky jsem se nehorázně změnila - zevnitř i zvenčí.
7. Nerada jen tak nečinně sedím doma.
8. Věci si kupuju s tíhou u srdce - přeci jen jsou to většinou peníze mých rodičů.
9. Těším se, až se osamostatním, ale ne proto, že bych neměla ráda rodinu (MILUJU JI♥) ale pro to, že nechci naše ždímat (dělat si z nich mama a papahotel)!
10. Ráda bych žila pár měsíců v cizině.

Pilates ♥

19. července 2013 v 8:00 | Coco |  Pilates a pohyb
A je tu další PNG ... Jsou to věci dělané na zkoušku, ale myslím si, že když už je dělám, tak proč to sem nedat - co vy na to? :) Během dnešního dne se těšte na další díl třicetidenního projektu. A tento PNG berte jako inspiraci ke cvičení a pilates.
loading
Podle mě je ideální kombinovat yogu + pilates + tanec + posilování - asi nejlepší kombinace k docílení toho, po čem tak toužíme neboli skvělé postavě. Když si k tomu přidáte nějaké sporty nebo další věci navíc, je to jedině dobře. Já momentálně do pilates řadím tyto dva odkazy: Jillian Michaels: 6 Weeks Six-Pack (Workout) a předtím jsem ulítávala na 30Days Shread také od Jill. Druhé do seznamu patří Blogilates: Victoria Secret Series. Vždy od každého dělám něco, nebaví mě jedno video dokolečka - spíš záleží na náladě. Ale tak půl hodiny minimálně cvičení věnuju :).
Coco ♥

Carrie Underwood PNG

18. července 2013 v 14:43 | Coco |  PNG Shapes
První PNG ve PhotoShopu, tak prosím omluvte kvalitu :3
loading
Coco :*

{Day 4th} Religion

18. července 2013 v 10:11 | Coco |  Na téma...
loading
Náboženství. Podle mě je to spíš věc názoru. Nedá se to obecně shrnout, protože náboženství je několikero. Já osobně nejsem věřící - křesťanka, muslimka, židovka,... Jsem ateistka.
Jenže je matoucí o sobě říci, že jste ateista. Podle mě slovo "ateista" neexistuje. Každý přeci něčemu věříme, no ne? Například já věřím v maličkosti - takzvané talismany. Několik se jich v mém životě již vystřídalo a nelze říci, že by některé fungovaly a jiné ne - protože je to o vnitřním pocitu. Když věříte, tak je jedno v co.
Jediný rozdíl mezi náboženstvím a vírou v maličkosti je ten, že u těch maličkostí si tím nejste jisti, zatímco o Bohu a Ježíši vám neustále vtloukají, že existují.
Rozumíte, co tímbásník chtěl říci?
Zatímco u náboženství vám předhazují víru v nějaké osoby, bohy, knihy a bůhví, co všechno, u maličkostí je to těžší. Ale když si opravdu vsugerujete, že to "funguje" a věříte tomu - pak se začnou dít divy.
Chcete příběh ze života? :P

Děti boháčů {3. kapitola ~ Únos}

16. července 2013 v 13:32 | Coco |  Děti boháčů
loading
loading
"Jsi krásná," zašeptal Victor do ucha své společnosti. Ačkoli se to Ashlee snažila nedávat najevo, uvnitř se svíjela blahem. Nebylo pro ni běžné, že by si s někým byla tak blízko a po tak krátkém čase, ale nebránila se tomu novému pocitu. "Co bych dělal, kdybych tě tu nenašel?"
"Mohl jsi vyzpovídat třeba Henryho," prohodila Ashlee a oba se rozesmáli.
"Jsem si jist, že bychom si rozuměli," zašklebil se Victor.
"Zajisté," zadrmolila Ashlee do jeho vlasů.