Květen 2013

Svět vzhůru nohama: Savannah Brigham (11. díl)

31. května 2013 v 21:24 | Coco |  Svět vzhůru nohama: Savannah Brigham
Dneska to bude vzrůšo, koukejte číst, lásky mé!! ♥

loading

11. Zmatečné události onoho dne

"Savannah?" Vytřeštil na mě své čokoládové oči. Prudce se otočil a žmoulal při tom lem své košile. "Co tady pro Krista pána děláš?" Přispěchal k vaně, aby mi pomohl vylézt. "Copak nevíš, že do tohohle křídla se nesmí?"
Nebyla jsem schopná vydat ze sebe hlásku.
"Ehm…"
"Tys něco chystala Jordanovi k narozeninám, viď? Co to je?" Spadl mi kámen ze srdce, ale v tu chvíli mě nic nenapadalo.

Affiliates

31. května 2013 v 18:46 | Coco |  Ostatní
Mám ve vás nějaký guláš, affiliateska. Proto sem dávám seznam, kam vás všechny vypíšu :). A kdo by chtěl být nový? Napište!! :) Případné reklamace (kdybych někoho zapomněla či podobně) sem! :) Hezký večer! ♥
Elite

Casual

+ NÁBOR NOVÝCH

Mám jediné pravidlo: MUSÍTE ČÍST MÉ POVÍDKY, pokud ne, tak se ani nehlaste :)

Všeobecné znalosti za 6 vteřin - X. díl

31. května 2013 v 12:00 | Coco |  Všeobecné znalosti za 6 vteřin
A je tu jubilejní 10. díl! Prosím o komentáře, každý potěší! :)
loading
057 Pygostyl - Srůst obratlů a kůstek v ocasní páteři ptáka. Místo, na kterém vyrůstá ocas.
058 Přílepky - Zákony, které by samy o sobě neprošly (dejme příklad - kuchaři musí mít modrou čepici), se přilepí k většímu zákonu a jsou schváleny společně s ním.
059 Voštiny - Místa na skalách vymletá od vody a eroze. Běžně slouží horolezcům pro úchyt.
060 1886 - Prusko-Rakouská válka - Odehrála se u nás na českém území. Dnes najdeme pomník na Mužském v Českém ráji. Pochodovaly dva proudy - přes Turnov a Náchod. Konečnou bitvu u Slavkova (před Hradcem Králové) vyhráli Prusové. Ve zkratce k válce došlo, protože Rakušané spravovali Německý spolek a Prusové ho chtěli dobýt.
061 1781 - Josef II. Vydal patent o zrušení nevolnictví.
062 Muzikál - Dramatický žánr spojující literaturu, hudbu, tanec a divadelní představení (popřípadě film). Může být celozpívaný nebo s mluveným slovem. Původní název byl musical comedy, vznikl v USA, první muzikál byl Showboat (česky Loď komediantů) z roku 1927, který vznikl v New Yorku. Mezi nejvýznamnější muzikály dob patří: West Side Story (1959), My Fair Lady (1962), Tři mušketýři, Jesus Christ Superstar, Chicago, Mamma Mia, Bídníci, Fantom opery, Moulin Rouge, u nás poté Noc na Karlštejně, Rebelové, Drákula, Kdysař, Johanka z Arko, Monte Cristo nebo Kleopatra.

Project - Your possible baby's name.

28. května 2013 v 19:15 | Coco |  Ostatní
Ahoj slečny, ráda bych svou absenci vykompenzovala nějakým tím oživením. A co mě napadlo? Je to taková pitomin, bláznivina, banalita, pro někoho možná stupidita, ale moc mě zajímá váš názor.
loading
Je to možná předčasná otázka, ale někdo v tom má jasno již teď. Myslím, že každá jsme si vědoma toho, že jednou možná budeme vychovávat dítě. Ať už své, nebo cizí. Kdybyste si mohly vybrat jméno pro vaše dítě, jaké by to bylo?
Za některými jmény stojí hromada příběhů a důvodů. Například má kamarádka Pavla je již dávno rozhodnutá pro jméno Josefína. A proč Josefína? Protože se tak jmenovala její milovaná babička, která zemřela, když jí bylo patnáct. Ví, že se tak bude jmenovat, protože chce uctít její památku.
Chystám se na toto téma napsat povídku - prosím, pomozte mi. Napište jméno dítěte, které by se vám líbilo (nezáleží, zda je české nebo cizí). Já mám také jasno. :)
Nezáleží na tom, zda to jméno opravdu zvolíte, ale na tom, jestli máte nějaký příběh. Nějakou story nebo pádný důvod.
Např. Po vyvraždění Lidic se dívkám po celém světě (paradoxně kromě ČR) začala dávat jména Lidice. - To mi přijde jako opravdová úcta, která si zaslouží obdiv.

A jaké jméno bych zvolila já?
Byla by to Eponine. Kdybych našla manžela se sedícím příjmením, Eponine by byla první volba. Ani pořádně nevím, zda se toto jméno úředně používá, ale pro mě je Eponine (z muzikálu Bídníci) něčím, co se mi vrylo hluboko do srdíčka. Kdo zná příběh, ví, o čem mluvím. Vyrůstala s rodiči, kteří ji rozmazlovali, ale na nevlastní dítě Cosette byli zlí. Ona nemohla nic dělat a později jí alespoň dokázala, že není jako rodiče a pomáhala jí ve vztahu s mužem, kterého srdceryvně a nadevše milovala. Nakonec skočila před malého chlapce a nechala zastřelit sebe, aby nezemřel on. To je pro mě hrdinka. :)

Pište, jsem zvědavá!


Svět vzhůru nohama: Savannah Brigham (10. díl)

26. května 2013 v 21:59 | Coco |  Svět vzhůru nohama: Savannah Brigham

loading

Pokud nečtete, nekomentujte! Jsem vděčná za jakýkoliv obsáhlejší názor.

10. Těžká dřina

Tréninky byly opravdu tvrdé a choreograf nás nešetřil. Vzhledem k tomu, že jsem ve skupině byla jako jediná baletka, měla jsem extra sóla, o kterých se jiným mohlo zdát. Ironicky, byla to opravdu dřina. Jeli jsme od rána do večera do strhání kůže. Po večerech jsme sedali na zahradě, grilovali a bavili se.
A tak šly přípravy dál. Dva týdny v kuse, bez přestání.
Premiéra CD se blížila a vzhledem k tomu, že jsem se do všeho zapojila o měsíc déle než ostatní, měla jsem toho plné kecky. Nebo spíš piškoty? Zbývaly mi přesně dva měsíce školy.
O našem vztahu s Jordanem nikdo nevěděl. Sházeli jsme se po nocích v zadním koutě zahrady a přes den jsme se sotva potkali, natož abychom se spolu bavili. On pracoval s kapelou a já s tanečníky. Často jsme zkoušeli společně, bez šance na sblížení.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

26. května 2013 v 15:07 | Coco |  Hudba & Film
*Článek může obsahovat prozrazení děje.*
loading
•Oficiální název: The Curious Case of Benjamin Button
•Režie: David Fincher
•Scénář: Eric Roth
• Předloha: F. Scott Fitzgerald (povídka)
•Žánr: Sci-Fi / Thriller / Akční / Krimi
•Výroba: USA
•Hlavní role: Brad Pitt, Cate Blanchett, Tilda Swinton, Elle Fanning, Jason Flemyng, Julia Ormond, Elias Koteas, Josh Stewart, Faune A. Chambers, Taraji P. Henson,...
•Spokojenost: 100%

Volný layout s One Direction!!! nr.3

26. května 2013 v 12:00 | Coco |  Free layouts
Mám tu volný layout pro fanynky one direction!!! Design byl vyráběn na zakázku, tudíž tam nejsou všechny potřebné věci, ale doplním vám je podle vašich požadavků!! Tak do toho, kdo si layout vezme? Slečny blogařky a fanynky jistě ocení :). Napište do komentů, že máte o design zájem a já se vám ozvu!! :)
loading

Layout na objednávku #15│Vintage photo

26. května 2013 v 10:23 | Coco |  Ordered layouts
Další design utvořen pro Lulu.
loading

Všeobecné znalosti za 6 vteřin - IX. díl

25. května 2013 v 11:46 | Coco |  Všeobecné znalosti za 6 vteřin
loading
051. Steven Spielberg - Významný americký režisér. Jeho dílo je velice obsáhlé a získal dva Oscary: v roce 1994 za snímek Schindlerův seznam a v roce 1998 Zachraňte vojína Ryana. Mezi nejznámější filmy, na jejichž tvorbě se podílel, patří od nejnovějších: Lincoln (2012), Tintinova dobrodružství (2011), Chyť mě, když to dokážeš (2002), Indiana Jones, Jurský park (1993), Čelisti (1975) atd.
052. Taktovka - Nástroj (hůl, kterou se bouchalo o zem, dnes se s ní pouze diriguje) určený k dirigování, který zavedl Jean Baptiste Lully v sedmnáctém století. Jemu se tato hůl však stala osudnou - při jednom z vystoupení si s ní propíchl nohu.
053. Iguanodon - Je rod ornitopodního dinosaura, který se vývojově nacházel někde mezi prvními hbitými dvounohými hypsilofodonty a kachnozobými dinosaury, jimiž věk ornitopodů vrcholil.
054. Labutí jezero - Je jeden z nejznámějších baletů, který napsal ruský hudební skladatel Petr Iljič Čajkovskij. Premiéru měl 4. dubna 1877.
055. Veliki puh - Copak nevíte, jak se řekne chorvatsky tchoř? :P
056. Dubrovník - Chorvatské přístavní město, které najdeme na jihu Dalmácie, je obestavěné dobovými hradbami. Jeho přezdívka je "perla Jadranu". Byl prvním východojadranským městským státem, který ve středověku konkuroval Benátkám. V roce 1991, po vyhlášení chorvatské samostatnosti, bylo město ostřelováno těžkými děly Jugoslávské lidové armády a bylo značně poničeno. Po ukončení občanské války iniciovalo UNESCO rekonstrukci města a od roku 1979 je zapsáno na seznamu UNESCO.

Svět vzhůru nohama: Savannah Brigham (9. díl)

22. května 2013 v 20:21 | Coco |  Svět vzhůru nohama: Savannah Brigham
Pro pravé romantičky. Srdcovka ♥.
loading

9. NOVÉ A NEPOZNANÉ

Neozval se celé dny. Mé přání se vyplnilo. Zapomněl na mě a já mu teď nemusím ublížit. Alespoň to jsem si myslela.
Bylo nádherné ráno a já se jako vždy běžela proběhnout po pobřeží. V uších mi duněla hudba od oblíbené kapely a vehementně jsem přemýšlela nad svou novou choreografií. V hlavě jsem si přehrávala sestavy a nevnímala okolí.
"Myslel jsem si, že tu budeš." Stál naproti mně, ruce založené na prsou. V šortkách vypadal skvěle, měl vypracovaná lýtka. Tričko mu obepínalo svaly. Přesto jsem se ho lekla jako zjevení a zakopla o pařez pod nohama.