Duben 2013

Svět vzhůru nohama: Savannah Brigham (3.díl)

30. dubna 2013 v 19:10 | Coco |  Svět vzhůru nohama: Savannah Brigham
loading

3. Seznámení


Když jsem si vybavila své baletní neúspěchy, chtělo se mi brečet. Ten koncert byl tak povedený, že každý musel klukům ten úspěch závidět. Přistihla jsem se, jak žárlím a rychle jsem myšlenku zahnala, abych se věnovala další písničce. Na podiu stála fanynka a pokoušela se zpívat do mikrofonu. Moc dobře jí to ale nešlo, protože se samou radostí zajíkala.
Uvědomila jsem si, že se usmívám, a muž sedící po mém boku se po mě otočil a svůdně se usmál. Kdyby mu nebylo okolo čtyřiceti let, šla bych do něj, to vám povídám!
"Jsou skvělí, že?" Zahulákal mi do ucha.
"To teda!" Vyjekla jsem, aby mě uslyšel.
"Děkujeme vám, jste nejlepší!" Zpěvák kapely hlásal do mikrofonu a všichni křičeli a chtěli přídavek. A stále dokola.

Svět vzhůru nohama: Savannah Brigham (2.díl)

27. dubna 2013 v 17:00 | Coco |  Svět vzhůru nohama: Savannah Brigham
loading
2. Koncert
Když jsem ze stanice odcházela, byla téměř půlnoc. Skvělé. Ano, tu noc jsem sice procházela kolem pláže, ale ani náhodou jsem nic neviděla ani neslyšela. Šla jsem jen do hospody uklidit a v uších jsem měla vražená sluchátka. Nic jsem nezjistila, ale trnula jsem hrůzou, že jsem to klidně mohla být já. Musím si dávat větší pozor a možná by neškodilo najít pepřák.

GYMNÁZIUM - Studium a život středoškoláka

27. dubna 2013 v 10:00 | Coco |  Články
STUDIUM NA GYMNÁZIU

Tento článek věnuji především slečnám, které uvažují o studiu na gymnáziu. Rozhodla jsem se pro jeho psaní na základě dvou podnětů - slečny, které se mě ptaly na studium a poté jeden článek, ve kterém autorka psala značně pouze o negativech a stresu.
Na začátek bych vás upozornila na fakt, že jsem stále studentkou gymnázia, tudíž jsem se ještě neúčastnila maturity a nemám zkušenost s vysokou školou, abych mohla porovnávat a usuzovat, co je dobré v budoucnu a co ne.

Všeobecné znalosti za 6 vteřin - VII. díl

26. dubna 2013 v 20:00 | Coco |  Všeobecné znalosti za 6 vteřin
loading
038. Alžběta I. - Byla královnou Anglie a Irska v 16. století. Byla dcerou Jindřicha VIII. a jeho druhé ženy Anny Boleynové a stala se pátou a poslední panovnicí z rodu Tudorovců.
039. Litas - Litevská měna.
040. Brambory - Na základě archeologických nálezů a podle moderních molekulárních metod usuzujeme, že brambory byly domestikovány v oblasti dnešního Peru přibližně před 4 až 5 tisíci lety. V horských podmínkách, kde se nedařilo kukuřici, byl brambor podmínkou vzniku vyspělejší civilizace.
041.Big Ben - Hodinová věž, která je součástí budovy Westminsterského paláce vedle Temže v Londýně a neformální pojmenování Velkého zvonu. Věž se tyčí nad severovýchodní stranou paláce, ve kterém zasedá parlament.
042. Ostře sledované vlaky - Československý film natočený režisérem Jiřím Menzelem v roce 1966 podle stejnojmenné novely Bohumila Hrabala. Příběh se odehrává v období protektorátu. Předlohou se stala skutečná událost a to výbuch německého muničního vlaku, odpáleného časovým spínačem podskupinou partyzánské skupiny Podřipsko z Lysé nad Labem 2. března 1945 nedaleko železniční stanice Stratov a zážitky Bohumila Hrabala z nádraží v Kostomlatech nad Labem, kde na konci války zastával funkci výpravčího.
043. Tchang-ku-la - Nejvyšší železnice na světě, která leží ve výšce 5068 m n. m. Najdeme ji v Tibetu. Poprvé otevřena byla v roce 2006. Oblast je velmi zřídka obydlená a vlak zde zastavuje pouze za výjimečných okolností. Dostaneme se po ní z Tibetu až do Pekingu.

Komentujte dnešní díl, prosím! :)


Předčasná proměna: Edward & Bella

26. dubna 2013 v 13:24 | Coco |  Jednodílné
loading
Psáno do soutěže na zadání.
Věnováno všem fanouškům Stmívání.

"Bello." Usmál se na mě Edward. V jeho očích poletovaly jiskřičky. Jak by taky ne, když jsem na sobě měla noční krajkovanou košilku, kterou mi vybírala Alice pro náš výlet do Stockholmu.
"Máš přání?" Ušklíbla jsem se. Zajel mi rukou pod noční košilku a převalil mě na posteli pod sebe. Odhodil knížku na druhou stranu pokoje a lačně se přisál k mým rtům. Ušklíbla jsem se na něj. Slyšela jsem, jak Renesmé ve vedlejším pokoji spokojeně oddychuje.
Opět mě políbil a posouval se níž a níž.

Svět vzhůru nohama: Savannah Brigham (1. díl)

24. dubna 2013 v 17:00 | Coco |  Svět vzhůru nohama: Savannah Brigham
loading
1. Springs

Kdyby mi někdo před měsícem řekl, že se mi bude dít právě tohle a teď, asi bych se mu vysmála do obličeje. Bohužel je to pravda. Už odmalička bydlím ve Springs, nejhorší čtvrti v Shadow Bay. Téměř na každém rohu tu narazíte na podivnou bytost, a když budete mít ráno štěstí, vaše popelnice bude stát na místě. Občas si připadám, že jsem tu jediná normální osoba. Příšerně se bojím, že se stanu klasickým obyvatelem Springs. Už takhle si mě každý dobírá za to, odkud pocházím.

Svět vzhůru nohama: Savannah Brigham (official trailer)

24. dubna 2013 v 13:00 | Coco |  Svět vzhůru nohama: Savannah Brigham
Připravte se na pořádnou jízdu! Životní příběhy Casey Kennedy nám už po čtyřech měsících skončily a teď se chystá něco nového! Bude to parádní, ale musíte mi pomoci se čtením, bez Vás to o ničem není! :) A o čem to bude? Koukněte na trailer! :)
Savannah Brigham vyrůstala s matkou v chudinské čtvrti Shadow Bay zvané Springs. Její bohatá kamarádka jí vždy pomáhala jak se dalo, ale ne tolik, aby si mohla splnit sen. Ano, má stipendium na umělecké akademii v oboru balet, ale budoucnost není zaručená. A když se na koncertě seznámí s Jordanem Geffenem, frontmanem známé kapely, naskytne se jí jedinečná možnost. Na popud kamarádů se jí chytá za pačesy.
Co když se ale zamiluje? A co když Jordan zjistí pravdu?

První díl již dnes v 17:00!
Pokud jste nedočkavé, pak si první díl už můžete přečíst tady.

20 věcí o mně

24. dubna 2013 v 9:59 | Coco |  Coco
Tohle jsem viděla na jednom blogu a říkala jsem si, že bych to mohla zkusit také :).
loading
♦Měřím 162 cm.
♦Je mi sedmnáct.
♦Chodím na gymnázium do druhého ročníku.
Tancuju. (Jsem teprve začátečník :D).
♦Hraju na violoncello a zpívám.

Nová webovka!

23. dubna 2013 v 13:49 | Coco |  Coco
loading
Ne, nikam se nestěhuju ani nepřesouvám, ale založila jsem si novou stránku na yolasite, na kterou mám v plánu dávat své výtvory! :) Jen aby byly všechny pohromadě...
Byla bych ráda, kdybyste ji navštívili a shlédli její obsah, popřípadě okomentovali. Zatím jsou tam věci z tohoto blogu, ale to se jednoho krásného dne změní. Děkuju! Bohužel je to tam takové pitomé když si nechcete zaplatit :D. Ale to nevadí ;)

COCO-WRITES.YOLASITE.COM

Byla bych ráda, kdybyste mi sem napsali nějakou referenci na mou osobu jakožto spisovtelku, kterou bych mohla dát na yolu. Budu vám vdečna! :)

Vyměřený čas (2011)

22. dubna 2013 v 13:17 | Coco |  Hudba & Film
loading
•Oficiální název: In Time
•Režie: Andrew Niccol
•Žánr: Sci-Fi / Thriller / Akční / Krimi
•Výroba: USA
•Hlavní role: Justin Timberlake, Amanda Seyfried, Cillian Murphy, Alex Pettyfer, Olivia Wilde, Johnny Galecki, Vincent Kartheiser, Aaron Perilo,...
•Spokojenost: 91%